Nawet w trudnych czasach warto doświadczać kina i o nim rozmawiać, szczególnie w gronie podobnie zaangażowanych pasjonatów i pasjonatek. Potrzeby dzielenia filmowej pasji z innymi i dialogu były impulsem do zainicjowania w programie „Szkoła twórczych praktyk” Wirtualnego Klubu Filmowego. Do wydarzenia można dołączyć w każdej chwili i z każdego zakątka Polski, o ile tylko dysponuje się sprawnym łączem internetowym.
Zapraszamy na comiesięczne spotkania, w trakcie których oferujemy szansę obejrzenia nowego filmu krótkometrażowego (zanim jeszcze zostanie włączony do zasobów na platformie filmowej CEO), a także przestrzeń do rozmowy, wymiany zawodowych i osobistych doświadczeń, zawarcia nowych znajomości. WKF łączy w sobie przyjemność z nauką i doskonaleniem pedagogicznego warsztatu. Wybrany repertuar – dostosowany do podstawy programowej – to świetny punkt wyjścia do rozmowy o filmie na lekcjach. Pomoże zebrać najlepsze praktyki i inspiracje, wymienić się swoimi pomysłami na pracę z danym tematem, zyskać nową motywację.
Każdemu filmowi towarzyszyć będzie też skrupulatnie przygotowana prelekcja, poszerzona o aspekty historii i analizy filmowej. Pomoże ona dogłębniej zrozumieć przekaz twórców filmowych, wzmacniając zrozumienie języka mediów audiowizualnych i poczucie sprawczości w edukacji filmowej.
W harmonogramie znalazły się filmy, które wykorzystujemy na zajęciach z uczniami i uczennicami w Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej w Bytomiu, Bytomskim Centrum Kultury oraz w Lokalu w Bytomiu w ramach projektu „Shortuct – młodzi filmują swoje miasto”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+:
27.10.2021 – Joy in People
24.11.2021 – The Summer and All the Rest
21.12.2021 – Ubierz mnie
23.02.2022 – Hydebank
30.03.2022 – Nina
27.04.2022 – Nefta Football Club
Daty spotkań Wirtualnego Klubu Filmowego i informacje potrzebne do logowania będą publikowane na bieżąco na stronie programu „Szkoła Twórczych Praktyk”.
Zapraszamy!