Noc bibliotek

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i zachęcająca do korzystania z bibliotek jako bliskich, przyjaznych instytucji kultury z ofertą dla lokalnej społeczności; miejsc wspólnych, łączących ludzi i otwierających na kulturę. Noc Bibliotek podkreśla wartość płynącą z czytania książek, zmienia wizerunek bibliotek i rozwija kompetencje bibliotekarzy/bibliotekarek.

Biblioteki – szkolne, publiczne, pedagogiczne, uczelniane, muzealne, społeczne, parafialne i wszelkie inne – w tę wyjątkową noc organizują wydarzenia dla społeczności, które kreując modę na czytanie i chodzenie do biblioteki, poszerzają grono czytelników i czytelniczek. Odbywają się spotkania autorskie, warsztaty, koncerty, spektakle, finały projektów. Zawsze jest to nocne święto biblioteki i czytelników/czytelniczek, zawsze z książką i literaturą w roli głównej.

CEO zainicjowało Noc Bibliotek i rozwija ją pod patronatem Biblioteki Narodowej. Co roku akcji towarzyszy hasło, inspirujące materiały edukacyjne i promocyjne oraz interaktywna mapa zgłoszonych bibliotek z planami wydarzeń.