Wracamy z cyklem warsztatów online o wspieraniu rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci w wieku 7-12 lat. Podczas spotkań obejrzymy filmy krótkometrażowe i porozmawiamy o ważnych kwestiach związanych m.in. z bezpieczeństwem w mediach społecznościowych, wpływem multimediów na umiejętność samozarządzania, światem gier wirtualnych. Seanse wraz z dyskusjami są zaplanowane na 15 listopada, 5 grudnia, 10 stycznia i 6 lub 13 marca. Możesz zapisać się na nie w każdym momencie (również po rozpoczęciu cyklu).
Startujemy filmem Nowy gatunek. Po wspólnym seansie porozmawiamy o wspieraniu dzieci w kreatywnym myśleniu, podążaniu za swoimi pasjami, a także w refleksyjnym podejściu do swoich aktywności w świecie wirtualnym.
Warsztat poprowadzi Natalia Boszczyk, psycholożka i trenerka pomagająca rodzicom budować dobre relacje w szkole i w domu, matka trójki dzieci.
W grudniu zapraszamy na film Kamali i dyskusję o tym jak można podążać za dziećmi i wspierać je w rozwoju, w tym w przestrzeni internetowej. Warsztat poprowadzi Dominika Cieślikowska, psycholożka i trenerka umiejętności antydyskryminacyjnych i międzykulturowych.
Jak wziąć udział?
Wirtualny klub filmowy jest organizowany na platformie Zoom. By wziąć w nim udział, konieczna jest rejestracja pod linkiem: https://rejestracja.ceo.org.pl/content/wirtualny-klub-filmowy-dla-rodzicow-202223
Zarejestrowanym osobom prześlemy linki do 4 spotkań. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Zachęcamy do aktywnego udziału z włączonymi kamerkami i mikrofonami.
Harmonogram:
15 listopada 2022, godz. 18-20: Nowy gatunek
5 grudnia 2022, godz. 18-20: Kamali
16 stycznia 2023, godz. 18-20: Mistrz szermierki
6 / 13 marca 2023 godz. 18-20: Byłem zwycięzcą
——
Spotkanie opiera się na treściach z kolekcji „Dobre łącza”, która zawiera filmy i materiały edukacyjne wspierające nauczycieli i rodziców w rozwoju dzieci w wieku 7-12 lat w bezpiecznym korzystaniu z internetu poprzez wzmacnianie ich kompetencji społeczno-emocjonalnych.
Kolekcja „Dobre łącza” jest elementem programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Szkoła twórczych praktyk”.