„Tworzymy razem” – ruszył nabór projektów na hackaton dla nauczycielek/li

Aktualność

Rozwiń swój pomysł na narzędzie edukacyjne integrujące wielokulturowe klasy / grupy! Jeśli uczysz w warszawskiej szkole i interesujesz się wykorzystaniem sztuki w działaniach wychowawczych, zgłoś się do hackatonu „Tworzymy razem”. Wydarzenie odbędzie się 5-6 października.

W swojej pracy włączasz twórcze i kreatywne metody oparte na sztuce? Zależy ci na tym, aby twoi uczniowie i uczennice byli ze sobą w dobrych relacjach? Prześlij nam swój pomysł na narzędzie edukacyjne, które pielęgnuje otwartość w szkole!

Poszukujemy nauczycielek i nauczycieli uczących w Warszawie, którzy chcą pracować nad swoimi pomysłami na narzędzia integracji wielokulturowych klas / grup poprzez sztukę. Czekamy na Wasze pomysły, które rozwiniecie w różnorodnych zespołach przy wsparciu ekspertek/ów.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Spośród zgłoszeń wyłonimy cztery pomysły. Do każdego z nich zrekrutujemy zespół osób o różnorodnym dośwadczeniu, który wraz z tobą będzie nad nim pracować podczas hackathonu 5-6.10.2023 r.

W późniejszym etapie wszystkie zespoły będą pracować nad dopracowaniem projektu, po czym wezmą udział w upowszechnianiu swoich rozwiązań w warszawskich szkołach. Wyłonimy jeden zwycięski zespół, który otrzyma nagrodę pieniężną.

Czym jest hackaton?

To krótkie wydarzenie, podczas którego grupy projektowe pracują nad oryginalnymi rozwiązaniami. Ograniczony czas sprzyja skupieniu i motywuje do pracy. Z jej efektów można korzystać w przyszłości.

Do dzieła!

Narzędzie edukacyjne integrujące wielokulturowe grupy – to twój przepis na wykorzystanie sztuki i twórczości w celu budowania i zacieśniania relacji w zróżnicowanych kulturowo grupach. To pomysł na działanie, metodę, podejście, które będzie rozwijać wśród grupy empatię, otwartość, świadomość na siebie i innych. 

To jak zrealizujesz ten cel zależy od Ciebie. Gra edukacyjna? Ćwiczenia teatralne? A może cykl spotkań z lokalną społecznością? Wybierz swój kierunek i działaj!

Propozycja narzędzia musi spełniać następujące warunki:

  • głównym celem narzędzia jest integracja wielokulturowych klas / grup osób uczących się,
  • narzędzie musi wykorzystywać przynajmniej jedną, dowolną technikę sztuki,
  • wykorzystanie narzędzia musi być możliwe do zrealizowania w warunkach szkolnych, w szkołach publicznych w Polsce,
  • czas potrzebny na użycie narzędzia nie może być dłuższy niż jeden miesiąc (30 dni).

Forma rekrutacji

Wypełnij formularz.

Prócz pytań znajduje się w nim prośba o krótkie wideo, w którym przedstawisz się i opowiesz o swojej pracy, swoim podejściu, wyzwaniach, codziennych sytuacjach. O tym co jest dla Ciebie ważne w edukacji. 

 

Hackaton obejmie dwa dni 5-6.10. Deklarując chęć udziału zarezerwuj sobie czas w tym terminie!

 

Terminarz:

10.09 – termin przesyłania pomysłów

15.09 – ogłoszenie wyników

15.09 – 24.09 – rekrutowanie zespołów projektowych

ostatni tydzień września – webinar informacyjny dla zespołów projektowych

5.10 – warsztaty dla zespołów projektowych

6.10 – prace nad pomysłem w zespołach 

9.10 – 8.12 – upowszechnianie pomysłu w szkołach

Szczegóły odnośnie przebiegu hackathonu i późniejszych działań przekażemy wyłonionym pomysłodawczyniom/com.

 

Zgłoś się!

 

***

Hackaton realizowany jest dzięki wsparciu Biura kultury m.st. Warszawa.

 

 

Inne aktualności

Aktualności

28/10/2024
Webinarium: Działajmy wspólnie. Partnerstwa w projektach uczniowskich
📅 5 listopada (wtorek), godz. 18:00-19:30 📣 Nowoczesna edukacja to wspólne działanie! 📣 Projekty partnerskie, działania partycypacyjne, diagnoza potrzeb i potencjałów – brzmi poważnie, prawda? A jednak wszystkie te elementy...
czytaj więcej»
04/10/2024
Dołącz do naszych działań edukacji medialnej!
Rozpoczynamy współpracę między Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej a Fundacją Media Forum! Razem chcemy wesprzeć edukację medialną, która odpowie na potrzeby młodych ludzi, szczególnie w kontekście korzystania z mediów cyfrowych. Nasze...
czytaj więcej»
02/10/2024
Jak zaangażować młodzież w projekty artystyczne. Weź udział w warsztatach
Chcesz odkryć, jak zrealizować projekty, które pobudzą młodzież do działania? Dołącz do naszych regionalnych warsztatów stacjonarnych! To wyjątkowa okazja, aby nauczyć się, jak zaangażować młodych ludzi w projekty na styku...
czytaj więcej»
27/08/2024
Zagraj z klasą w SPRAWDZAM24 i rozwijaj krytyczne myślenie!
Zapraszamy uczniów do krótkiej i angażującej gry w fakt-checking opartej na autentycznych materiałach z mediów społecznościowych. W tym i w kolejnych newsletterach znajdziecie materiały do realizacji zabawnego krótkiego quizu sprawdzającego...
czytaj więcej»
22/08/2024
Ruszyła rekrutacja do Szkoły twórczych praktyk 2024/25
Szkoła twórczych praktyk to bezpłatny program dla nauczycielek i bibliotekarek, w ramach którego wzbogacisz swoją pracę poprzez wykorzystanie dzieł sztuki, co nie tylko uatrakcyjni przekazywanie treści, ale także pozwoli Ci...
czytaj więcej»
02/08/2024
Ścieżki kreatywności – warsztaty na Festiwalu Po Drodze
Zapraszamy na wyjątkowy warsztat dla nauczycielek, edukatorów i bibliotekarek! Chcesz poznać nowe, kreatywne metody pracy z uczniami? A może szukasz inspiracji do twórczych projektów edukacyjnych? Dołącz do nas na warsztat...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań