Zapraszamy na 2. Konferencję „Szkoły twórczych praktyk”, która odbędzie się 5 października w Warszawie pod hasłem:
Zobacz kulturę
W Norwegii mawia się, że kultura jest jak tył naszej głowy – każdy ją ma, nawet jeśli jej nie widzi. Na tegorocznym spotkaniu praktyków i praktyczek programu „Szkoła twórczych praktyk” sprawdzimy, w jaki sposób edukacja kulturowa może pomagać w odkrywaniu wzorów i niepisanych reguły rządzących naszymi wyborami i sposobami na życie. Zastanowimy się nad metodami kształtowania wrażliwości i empatii, dzięki którym łatwiej jest nam dostrzec oraz zrozumieć siebie i innych.
Porozmawiamy też o szkolnych projektach twórczych, realizowanych w miejscowościach w całej Polsce, i o tym, co wnoszą one do wiedzy uczniów i uczennic na temat lokalnej społeczności. Wymienimy się pomysłami na metody rozbudzania ciekawości i zadawania niebanalnych pytań. Poznamy nowe formy ekspresji artystycznej do konstruowania intrygujących wypowiedzi. Tworząc, bawiąc się i dzieląc doświadczeniami, poszukamy sił i motywacji w tym, co wzmacnia i inspiruje – sztuce, wspólnocie, wartościach. Zarezerwujcie sobie czas, żeby być z nami!
—-> ZAPISZ SIĘ
Termin: 5.10.2023
Miejsce: Google for Startups Campus Warsaw, Plac Konesera 10, Warszawa
Program wydarzenia:
9:00 Rejestracja
10:00 Rozpoczęcie
10:30 Panel dyskusyjny: Kultura zmiany
Podczas dyskusji z kulturoznawcą Karolem Jachymkiem, artystką Martą Romankiv oraz Anną Mirską-Czerwińską, kierowniczką Działu Edukacji muzeum Polin zastanowimy się, jak kultura odpowiada na szybko zmieniającą się rzeczywistość i jak zmieniają się sposoby wyrazu w sztuce.
12:00 Przerwa
12:30 I blok warsztatowy
- Street art warszawskiej Pragi – spacer, prow. Dorota Cieślik
- ABC metody dramy stosowanej – warsztat dla początkujących, prow. Elżbieta Grab
- Sztuka i kultura jako sposób na zwiększenie integracji społecznej młodych ludzi – warsztat i podsumowanie projektu, prow. Patrycja Paczyńska-Jasińska
14:30 Obiad
15:30 II blok warsztatowy
- Praca z filmem w kształtowaniu empatii u młodego widza – warsztat, prow. Agnieszka Skorupa, Michał Brol
- Szkoła pełna emocji – nowe narzędzia CEO do pracy z emocjami – warsztat i prezentacja, prow. Emilia Kędziorek, Urszula Zadworna
17:30 Zakończenie
Przez cały czas trwania konferencji będą dostępne filmy VR dotyczące historii Polski: „Wirtualny Teatr Historii Niepodległa”.
—-> ZAPISZ SIĘ
Obejrzyj relację z poprzedniej konferencji: