„Tworzymy razem” – ruszył nabór projektów na hackaton dla nauczycielek/li

Aktualność

Rozwiń swój pomysł na narzędzie edukacyjne integrujące wielokulturowe klasy / grupy! Jeśli uczysz w warszawskiej szkole i interesujesz się wykorzystaniem sztuki w działaniach wychowawczych, zgłoś się do hackatonu „Tworzymy razem”. Wydarzenie odbędzie się 5-6 października.

W swojej pracy włączasz twórcze i kreatywne metody oparte na sztuce? Zależy ci na tym, aby twoi uczniowie i uczennice byli ze sobą w dobrych relacjach? Prześlij nam swój pomysł na narzędzie edukacyjne, które pielęgnuje otwartość w szkole!

Poszukujemy nauczycielek i nauczycieli uczących w Warszawie, którzy chcą pracować nad swoimi pomysłami na narzędzia integracji wielokulturowych klas / grup poprzez sztukę. Czekamy na Wasze pomysły, które rozwiniecie w różnorodnych zespołach przy wsparciu ekspertek/ów.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Spośród zgłoszeń wyłonimy cztery pomysły. Do każdego z nich zrekrutujemy zespół osób o różnorodnym dośwadczeniu, który wraz z tobą będzie nad nim pracować podczas hackathonu 5-6.10.2023 r.

W późniejszym etapie wszystkie zespoły będą pracować nad dopracowaniem projektu, po czym wezmą udział w upowszechnianiu swoich rozwiązań w warszawskich szkołach. Wyłonimy jeden zwycięski zespół, który otrzyma nagrodę pieniężną.

Czym jest hackaton?

To krótkie wydarzenie, podczas którego grupy projektowe pracują nad oryginalnymi rozwiązaniami. Ograniczony czas sprzyja skupieniu i motywuje do pracy. Z jej efektów można korzystać w przyszłości.

Do dzieła!

Narzędzie edukacyjne integrujące wielokulturowe grupy – to twój przepis na wykorzystanie sztuki i twórczości w celu budowania i zacieśniania relacji w zróżnicowanych kulturowo grupach. To pomysł na działanie, metodę, podejście, które będzie rozwijać wśród grupy empatię, otwartość, świadomość na siebie i innych. 

To jak zrealizujesz ten cel zależy od Ciebie. Gra edukacyjna? Ćwiczenia teatralne? A może cykl spotkań z lokalną społecznością? Wybierz swój kierunek i działaj!

Propozycja narzędzia musi spełniać następujące warunki:

  • głównym celem narzędzia jest integracja wielokulturowych klas / grup osób uczących się,
  • narzędzie musi wykorzystywać przynajmniej jedną, dowolną technikę sztuki,
  • wykorzystanie narzędzia musi być możliwe do zrealizowania w warunkach szkolnych, w szkołach publicznych w Polsce,
  • czas potrzebny na użycie narzędzia nie może być dłuższy niż jeden miesiąc (30 dni).

Forma rekrutacji

Wypełnij formularz.

Prócz pytań znajduje się w nim prośba o krótkie wideo, w którym przedstawisz się i opowiesz o swojej pracy, swoim podejściu, wyzwaniach, codziennych sytuacjach. O tym co jest dla Ciebie ważne w edukacji. 

 

Hackaton obejmie dwa dni 5-6.10. Deklarując chęć udziału zarezerwuj sobie czas w tym terminie!

 

Terminarz:

10.09 – termin przesyłania pomysłów

15.09 – ogłoszenie wyników

15.09 – 24.09 – rekrutowanie zespołów projektowych

ostatni tydzień września – webinar informacyjny dla zespołów projektowych

5.10 – warsztaty dla zespołów projektowych

6.10 – prace nad pomysłem w zespołach 

9.10 – 8.12 – upowszechnianie pomysłu w szkołach

Szczegóły odnośnie przebiegu hackathonu i późniejszych działań przekażemy wyłonionym pomysłodawczyniom/com.

 

Zgłoś się!

 

***

Hackaton realizowany jest dzięki wsparciu Biura kultury m.st. Warszawa.

 

 

Inne aktualności

Aktualności

02/04/2024
Oko, drobiazg, apteka i ucho. Filmy Stefana i Franciszki Themersonów jako inspiracje dla edukacji – webinar
Już 11 kwietnia spotykamy się na trzecim webinarze cyklu "Sztuka inspiruje!". Tym razem przyjrzymy się twórczości Stefana i Franciszki Themersonów - artystów eksperymentalnych, których dzieła inspirują kolejne pokolenia twórców. Spotkanie...
czytaj więcej»
01/04/2024
Integracja społeczna młodych ludzi. Przyjdź na wydarzenie!
„Poznajcie nas, tak jak my poznałyśmy siebie” Tytuł wystawy wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 2 w Warszawie opisywał siłę oddziaływania, jaką ma niepozorna metoda "pudełkowa". O co chodziło z przestrzenią...
czytaj więcej»
15/02/2024
Zainspiruj się webinarami „Szkoły twórczych praktyk”
Zapraszamy na nowy cykl webinarów "Sztuka inspiruje!". W ich trakcie spotkasz się z artystami, którzy opowiedzą o nietypowych perspektywach patrzenia na rzeczywistość i ciekawych formach twórczych. Pierwsze dwa spotkania już...
czytaj więcej»
24/01/2024
Niezbędnik dokumentalny. Jak korzystać z filmów dokumentalnych na lekcji? | Webinarium
Niezbędnik dokumentalny. Jak korzystać z filmów dokumentalnych na lekcji? - bezpłatne i otwarte webinarium 31.01 (środa), godz. 18:00-19:30 Podczas webinaru przyjrzymy się wykorzystaniu filmów dokumentalnych w pracy edukacyjnej - zarówno...
czytaj więcej»
28/12/2023
Integracja grupy poprzez sztukę. Skorzystaj ze scenariuszy działań
Proponujemy cztery niebanalne aktywności, dzięki którym dzieci i młodzież wzmocnią kompetencje współpracy oraz rozwiną kreatywność. Narzędzia powstały z myślą o grupach wielokulturowych, dlatego nie wymagają wysokich kompetencji językowych. Można je...
czytaj więcej»
21/12/2023
Komiksy o polskich naukowcach. Zobacz prace uczniów!
Czy w kilku klatkach komiksu można opowiedzieć o dokonaniach wielkich polskich wynalazców i uczonych? Podczas wirtualnego festiwalu "Iskier Niepodległej" młodzież miała zaledwie pół godziny na wymyślenie i przedstawienie krótkiej historii....
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań