„Tworzymy razem” – ruszył nabór projektów na hackaton dla nauczycielek/li

Aktualność

Rozwiń swój pomysł na narzędzie edukacyjne integrujące wielokulturowe klasy / grupy! Jeśli uczysz w warszawskiej szkole i interesujesz się wykorzystaniem sztuki w działaniach wychowawczych, zgłoś się do hackatonu „Tworzymy razem”. Wydarzenie odbędzie się 5-6 października.

W swojej pracy włączasz twórcze i kreatywne metody oparte na sztuce? Zależy ci na tym, aby twoi uczniowie i uczennice byli ze sobą w dobrych relacjach? Prześlij nam swój pomysł na narzędzie edukacyjne, które pielęgnuje otwartość w szkole!

Poszukujemy nauczycielek i nauczycieli uczących w Warszawie, którzy chcą pracować nad swoimi pomysłami na narzędzia integracji wielokulturowych klas / grup poprzez sztukę. Czekamy na Wasze pomysły, które rozwiniecie w różnorodnych zespołach przy wsparciu ekspertek/ów.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Spośród zgłoszeń wyłonimy cztery pomysły. Do każdego z nich zrekrutujemy zespół osób o różnorodnym dośwadczeniu, który wraz z tobą będzie nad nim pracować podczas hackathonu 5-6.10.2023 r.

W późniejszym etapie wszystkie zespoły będą pracować nad dopracowaniem projektu, po czym wezmą udział w upowszechnianiu swoich rozwiązań w warszawskich szkołach. Wyłonimy jeden zwycięski zespół, który otrzyma nagrodę pieniężną.

Czym jest hackaton?

To krótkie wydarzenie, podczas którego grupy projektowe pracują nad oryginalnymi rozwiązaniami. Ograniczony czas sprzyja skupieniu i motywuje do pracy. Z jej efektów można korzystać w przyszłości.

Do dzieła!

Narzędzie edukacyjne integrujące wielokulturowe grupy – to twój przepis na wykorzystanie sztuki i twórczości w celu budowania i zacieśniania relacji w zróżnicowanych kulturowo grupach. To pomysł na działanie, metodę, podejście, które będzie rozwijać wśród grupy empatię, otwartość, świadomość na siebie i innych. 

To jak zrealizujesz ten cel zależy od Ciebie. Gra edukacyjna? Ćwiczenia teatralne? A może cykl spotkań z lokalną społecznością? Wybierz swój kierunek i działaj!

Propozycja narzędzia musi spełniać następujące warunki:

  • głównym celem narzędzia jest integracja wielokulturowych klas / grup osób uczących się,
  • narzędzie musi wykorzystywać przynajmniej jedną, dowolną technikę sztuki,
  • wykorzystanie narzędzia musi być możliwe do zrealizowania w warunkach szkolnych, w szkołach publicznych w Polsce,
  • czas potrzebny na użycie narzędzia nie może być dłuższy niż jeden miesiąc (30 dni).

Forma rekrutacji

Wypełnij formularz.

Prócz pytań znajduje się w nim prośba o krótkie wideo, w którym przedstawisz się i opowiesz o swojej pracy, swoim podejściu, wyzwaniach, codziennych sytuacjach. O tym co jest dla Ciebie ważne w edukacji. 

 

Hackaton obejmie dwa dni 5-6.10. Deklarując chęć udziału zarezerwuj sobie czas w tym terminie!

 

Terminarz:

10.09 – termin przesyłania pomysłów

15.09 – ogłoszenie wyników

15.09 – 24.09 – rekrutowanie zespołów projektowych

ostatni tydzień września – webinar informacyjny dla zespołów projektowych

5.10 – warsztaty dla zespołów projektowych

6.10 – prace nad pomysłem w zespołach 

9.10 – 8.12 – upowszechnianie pomysłu w szkołach

Szczegóły odnośnie przebiegu hackathonu i późniejszych działań przekażemy wyłonionym pomysłodawczyniom/com.

 

Zgłoś się!

 

***

Hackaton realizowany jest dzięki wsparciu Biura kultury m.st. Warszawa.

 

 

Inne aktualności

Aktualności

21/09/2023
Zobacz kulturę na 2. Konferencji „Szkoły twórczych praktyk”! Zapisz się
  Zapraszamy na 2. Konferencję „Szkoły twórczych praktyk”, która odbędzie się 5 października w Warszawie pod hasłem:    Zobacz kulturę   W Norwegii mawia się, że kultura jest jak tył...
czytaj więcej»
13/09/2023
Różnorodność. Udostępniam! Dołącz do warsztatów o różnorodności kulturowej
Pracujesz w Warszawie? Zajmujesz się edukacją w grupach różnorodnych kulturowo? Weź udział w spotkaniach i warsztatach, które odbędą się 6 października w Centrum Praskim Koneser.  W trakcie wydarzenia odkryjesz nowe...
czytaj więcej»
28/08/2023
„Iskry Niepodległej” – zapraszamy na spektakl i wirtualny festiwal!
Iskry Niepodległej wciąż podróżują po Polsce! Zabierz swoją klasę na niezwykłe widowisko o Polkach i Polakach, którzy zmienili świat. A już w listopadzie zapraszamy na wirtualny festiwal, dzięki któremu w...
czytaj więcej»
24/08/2023
„Your space” na na 2. Konferencji „Szkoły twórczych praktyk”!
Podczas 2. Konferencji „Szkoły twórczych praktyk” 5 października odbędzie się podsumowanie projektu „Your Space –Sztuka i kultura jako sposób na zwiększenie integracji społecznej młodych ludzi znajdujących się w niekorzystnej sytuacji”....
czytaj więcej»
14/07/2023
Różnorodność daje MOC – warsztaty antydyskryminacyjne
"Różnorodność daje MOC - jak stworzyć grupę, która będzie przeciwdziałać mikronierównościom i przejawom dyskryminacji w swoim środowisku? Otwarte i bezpłatne webinarium 22 i 28 sierpnia (wtorek i poniedziałek), godz. 18:00-19:30...
czytaj więcej»
30/06/2023
Świat wokół nas. Obejrzyj uczniowskie filmy o lokalności
W programie „Szkoła twórczych praktyk” zachęcaliśmy uczniów i uczennice do uważnego przyglądania się najbliższemu otoczeniu. Część grup szkolnych przygotowała filmy o sprawach bardzo bliskich mieszkańcom ich okolicy oraz samej młodzieży....
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań