Rozpoczynamy cykl warsztatów online o wspieraniu rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci w wieku 7-12 lat. Podczas spotkań obejrzymy filmy krótkometrażowe i porozmawiamy o ważnych kwestiach związanych m.in. z dezinformacją, bezpieczeństwem w mediach społecznościowych, doświadczeniem nękania. Pierwszy seans wraz z dyskusją odbędzie się 26 kwietnia.
Startujemy filmem Szlachetna prawda. Po wspólnym seansie porozmawiamy o wspieraniu u dzieci krytycznego myślenia i odporności na dezinformację online i offline. Dyskusję poprowadzi Tomek Kołodziejczyk – socjolog, wychowawca, trener i terapeuta; twórca programów wychowawczych i profilaktycznych, wspiera w obszarach uczenia umiejętności psychospołecznych, rozwiązywania problemów wychowawczych, pracy wokół agresji i przemocy.
W maju obejrzymy Historie o nękaniu i porozmawiamy o tym, czym jest nękanie i jak w różny sposób możemy wspierać dzieci w potencjalnych kryzysach związanych z doświadczeniem nękania. Zobaczymy też siłę, jaką internet może dawać dzieciom w poszukiwaniu wsparcia. Warsztat poprowadzi Dominika Cieślikowska: psycholożka i trenerka umiejętności antydyskryminacyjnych i międzykulturowych.
W czerwcu zapraszamy na Dziewczynę z Instagrama i dyskusję o wspieraniu dzieci w odpowiedzialnym, kreatywnym i bezpiecznym korzystaniu z mediów społecznościowych. Warsztat poprowadzi Natalia Boszczyk, psycholożka i trenerka pomagająca rodzicom budować dobre relacje w szkole i w domu, matka trójki dzieci.
Jak wziąć udział?
Wirtualny klub filmowy jest organizowany na platformie Zoom. By wziąć w nim udział, konieczna jest rejestracja pod linkiem: https://rejestracja.ceo.org.pl/content/wirtualny-klub-filmowy-dla-rodzicow.
Zarejestrowanym osobom prześlemy link do spotkania. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zachęcamy do aktywnego udziału z włączonymi kamerkami i mikrofonami.
Harmonogram:
Spotkanie opiera się na treściach z kolekcji „Dobre łącza”, która zawiera filmy i materiały edukacyjne wspierające nauczycieli i rodziców w rozwoju dzieci w wieku 7-12 lat w bezpiecznym korzystaniu z internetu poprzez wzmacnianie ich kompetencji społeczno-emocjonalnych.
Kolekcja „Dobre łącza” jest elementem programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Szkoła twórczych praktyk”.
Kolekcja oraz klub filmowy są wspierane przez Google.org.