Platforma filmowa

Dzięki uczestnictu w programie „Szkoła twórczych praktyk” zyskasz dostęp do platformy filmowej. Znajdzie tam kilkadziesiąt filmów krótkometrażowych wraz z materiałami dydaktycznymi. Treści zawarte na platformie wpisują się podstawę programową szkoły podstawowej i średniej z takich przedmiotów jak język polski, historia, etyka, WOS, edukacja dla bezpieczeństwa, zajęcia artystyczne. Z powodzeniem można z nich korzystać także na zajęciach wychowawczych oraz w trakcie zajęć na świetlicy. 

Filmy krótkometrażowe pozwolą realizować cele edukacyjne w sposób, który zaangażuje uczniów i uczennice oraz wesprze zrozumienie i zapamiętanie treści. Poruszające filmowe historie z kolekcji Shortcut  małe historie, wielkie sprawy dla grupy wiekowej 12-18 lat przybliżą problemy społeczne. Przypisane do kolekcji scenariusze lekcji umożliwią świeże, niesztampowe podejście do tematu. Liczne propozycje działań z filmowymi środkami wyrazu pozwolą odnieść się do wszechobecnej audiowizualności. Wpiszą się w nawyki i potrzeby odbiorców i odbiorczyń współczesnej kultury. Przyczynią się do rozwoju krytycznego myślenia i odporności na manipulację medialną. 

Na platformie znajdują się również propozycje zajęć dla najmłodszych uczniów i uczennic. Dedykowana im kolekcja Dobre łącza poświęcona jest treningowi kompetencji społeczno-emocjonalnych i wspieraniu w ten sposób bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Zabawne animacje i mądre opowieści o perypetiach młodych ludzi ułatwią pracę w ramach edukacji wczesnoszkolnej oraz oddziaływania wychowawcze, także na świetlicy. Kolekcja zawiera filmy do pracy z rodzicami i tym samym  prowadzenie szerokich działań profilaktycznych, wspierających uczniów i uczennice w szkole i w domu. 

Cały ten bogaty pakiet materiałów jest dostępny zarówno w podstawowej, jak i rozszerzonej wersji programu. Aby dołączyć do platformy, nie potrzeba dodatkowej rejestracji. Filmy wraz z pomocami dydaktycznymi będą dostępne do końca roku szkolnego.

Platforma filmowa

Sięgnij po nasze propozycje filmów krótkometrażowych. Platforma znajduje się na stronie kursów CEO.