Nasz zespół

Katarzyna Grubek

Szefowa działu Kultura i Media

Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Nauczycielskiego Kolegium Języka Francuskiego UW. W CEO od 2005 roku, początkowo jako koordynatorka programów (m.in. „Literacki atlas Polski”, „Włącz się. Młodzi i media”), a od 2016 roku szefowa działu Kultura i Media. Wspiera koordynatorki i koordynatorów w realizacji programów z obszarów “Ucz otwartości” i “Otwieraj na kulturę”. Autorka materiałów edukacyjnych, programów szkoleń i kursów e-learningowych. Animatorka kultury i trenerka. Stypendystka Ministra Kultury. Współzałożycielka i członkini Zarządu Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną “Chata z pomysłami”.

22 659 62 03, wew. 117

Karolina Giedrys-Majkut

Szefowa zespołu edukacji filmowej

Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW, wydziałów Kulturoznawstwa i Psychologii Uniwersytetu SWPS. Koordynatorka i pomysłodawczyni projektów edukacji filmowej (“Shortcut – małe historie, wielkie sprawy”, “Dobre łącza”, “Młodzi filmują swoje miasto”), fundraiserka, trenerka i autorka tekstów eksperckich, w szczególności z zakresu psychoedukacji poprzez film. Założycielka i prezeska Fundacji Generator, która spopularyzowała w Polsce podejście kinoterapii.

22 659 62 03, wew. 103

Jan Bliźniak

starszy koordynator, program “Szkoła twórczych praktyk”

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, a także podyplomowych studiów pedagogiki dla nauczycieli bez przygotowania pedagogicznego na UW oraz zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Koordynator projektów historyczno-społecznych i z zakresu edukacji kulturowej. Twórca strony “Całe życie w kinie”. Autor książek dla dzieci i młodzieży.

22 659 62 03, wew. 117

Teresa Łempicka

koordynatorka, program “Dobre łącza”

Absolwentka Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Architektury Wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ukończyła kurs pedagogiki Marii Montessori.W latach 2017-2019 – terapeutka w fundacji Kokonovo, a 2017-2022 związana z Muzeum Warszawy, gdzie projektowała i nadzorowała realizację materiałów dydaktycznych. Współtwórczyni projektu „Co jest zabytkiem?”, nagrodzonego Wierzbą w kategorii Mazowieckie Zdarzenie Muzealne. Koordynatorka cyklu spotkań dla rodzin i dorosłych „Szkicownik warszawski” oraz wydarzenia „Warszawa rysuje”, zorganizowanego przy współpracy z Politechniką Warszawską.

22 659 62 03, wew. 106

Patrycja Paczyńska-Jasińska

specjalistka ds. komunikacji obszaru Otwieraj na Kulturę, koordynatorka, programy “Szkoła twórczych praktyk”, “Your Space“

Jest doktorantką na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, na kierunku socjologia. Obecnie współpracuje również z działem kreatywnym Warszawskiej Szkoły Filmowej, gdzie odpowiada za kontakt ze studentami oraz edukację filmową. Działa również społecznie na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży w ramach projektów filmowych. Jest organizatorką Ogólnopolskiej Konferencji Filmowej pt. „Filmowe Psycho-Tropy”. Autorka bloga filmowego Se Točí. Współautorka książek Film w edukacji i profilaktyce. Na tropach psychologii w filmie. Część 1 oraz Film w terapii i rozwoju. Na tropach psychologii w filmie. Część 2.

Katarzyna Sołtan-Młodożeniec

koordynatorka ekspertka, akcja Noc Bibliotek

Krajowa koordynatorka akcji Noc Bibliotek od I edycji i programu “Młoda Mowa”. Pomysłodawczyni i realizatorka wielu akcji kulturalno-społecznych, redaktorka i autorka tekstów o kulturze i sztuce oraz publikacji edukacyjnych, trenerka.

Aleksandra Jankowiak

asystentka akcji Noc Bibliotek

Absolwentka Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego – studiowała kulturoznawstwo oraz sztuki społeczne. Członkini Stowarzyszenia Aktywności Miejskich Rozkwit. Działaczka kultury zainteresowana filmem, fotografią i historią oddolną.

+48 22 659 62 03 wew. 103